Workshop Power Apps – aplikácie za 1 deň

Cieľ workshopu: Na tomto workshope sa naučíte, ako vytvárať profesionálne aplikácie pomocou Power Apps, rýchlo a bez programovania. Ktoré okamžite fungujú na Windows, MacOS, Androide, iOS-e či Linuxe.

Počas tohto 1 dňa si prejdeme to, ako tieto aplikácie fungujú, ako sa správne myslí pri ich vytváraní, a ako používať základné ovládacie prvky. Pozrieme sa aj na bežné scenáre, ako napríklad vytvoriť aplikáciami pracujúcu s dátami typu master-detail, či ako používať fotoaparát, podpisové pole, skener čiarových kódov či GPS. A to všetko bez nejakých extra znalostí programovania – jednoducho pomocou zabudovaných prvkov v Power Apps.

Vďaka tomuto workshopu už nebudete musieť zadávať programátorom vytváranie a úpravy jednoduchých aplikácií, a budete si môcť celé aplikácie vytvoriť a sprevádzkovať sami, v krátkom čase. A to celé na platforme Power Apps, ktorej aplikácie fungujú na PC, tabletoch, smartfónoch či smart chladničkách, bez nutnosti poznať či učiť sa akýkoľvek programovací jazyk. Nad stovkami dátových zdrojov, z ktorých môžete čítať, do ktorých môžete zapisovať, a ktoré môžete vzájomne aj kombinovať v každej takejto aplikácii. Čo vám vo výsledku, okrem iného, ušetrí množstvo času a nákladov v porovnaní s klasickým vývojom aplikácií.

Navyše, počas workshopu sa budete môcť aj pýtať otázky k preberaným témam.

V skratke, tu je zoznam toho, čo sa na workshope naučíte:

  • ako rýchlo vytvoriť plne funkčnú aplikáciu,
  • ako pridať kontrolu zadávaných údajov a biznis logiku,
  • ako písať základné vzorce a bežne používané funkcie,
  • ako sa pripojiť k stovkám dátových zdrojov, napríklad Excelu, SQL Servera, Oracle, SharePointu, OneDrive či SAP ERP, a čítať z nich aj zapisovať do nich dáta,
  • ako používať bežné ovládacie prvky, ale aj fotoaparát, podpisové pole, skener čiarových kódov alebo GPS,
  • ako aplikáciu nasadiť a vyzdieľať užívateľom,
  • ako spustiť automatizovaný pracovný postup cez Power Automate.

Cieľová skupina: Workshop Power Apps je určený pre biznis užívateľov, analytikov, teamleadrov či manažérov, ktorí si sami potrebujú rýchlo vytvoriť aplikácie na evidenciu bežných činností a zber dát, ako napr. zaznamenávanie dovoleniek, rezerváciu miestností, riešenie reklamácií, inventarizáciu majetku alebo evidenciu pohľadávok. Či iné drobnosti, ktoré sa musia tak či tak niekam zaznamenávať, a zvyčajne končia buď v mailoch, alebo v lepšom prípade kdesi v Exceli. Power Apps vám umožní sa toho konečne zbaviť, a vniesť poriadok do chaosu. S bonusmi ako možnosť pracovať odkiaľkoľvek a kedykoľvek.

Lektor: Bude Vás učiť Michal Chmelár, autor prvej slovenskej knihy o Power BI, PowerPivote a jazyku DAX. Top expert so 4-ročnou praxou v Power Apps, 7-ročnou praxou v Power BI a 12-ročnou praxou v PowerPivote, vrátane nasadení vo veľkých firmách, a autor najväčšieho česko-slovenského blogu o PowerPivote a Power BI. S tonou referencií od predchádzajúcich účastníkov našich kurzov.

Trvanie: 1 deň, od 9:00 do 17:00 hod.

Termín: 10. 3. 2021

Miesto: online, naživo, platforma Zoom

Jazyk: slovenský

Cena: 127 EUR bez DPH

Toto je nezávislý seminár a nie je ani spriaznený s, ani autorizovaný, ani sponzorovaný, ani schválený spoločnosťou Microsoft Corporation. Táto veta je tu spomenutá len kvôli súladu s pravidlami spoločnosti Microsoft pre organizovanie nezávislých seminárov. Odbornú úroveň seminára garantuje portál PowerPivot.sk.