Power BI kniha v PDF je konečne vonku!

Trvalo to trochu dlhšie, ako som predpokladal, ale nakoniec sa to predsa len podarilo. A mám pre Vás skvelú novinku – moja kniha “Reporting v Power BI, PowerPivot a jazyk DAX” sa dá zakúpiť už aj v elektronickej forme, aktualizovaná vo februári 2022, a dokonca v PDF!

Objednať e-knihu o Power BI v PDF >>>

Keď táto kniha vyšla pôvodne ešte v roku 2018, tak spôsobila menšiu revolúciu na slovenskom trhu. V porovnaní s dneškom bolo Power BI iba okrajový nástroj pre relatívne úzky okruh nadšencov. Dnes je to často používaný nástroj pre analýzu a reporting, aj medzi netechnickými užívateľmi. A ja som veľmi rád, že som tomu dopomohol aj svojou knihou.

Malo to však aj záporné stránky. Pred vydaním knihy takmer nikto na Slovensku neškolil Power BI, a ak vôbec, tak len jednoduché základy. Po pár mesiacoch od jej vydania sa vyrojila kopa školení. Niektorí si rovno trúfli školiť aj “pokročilú” úroveň, zjavne inšpirovanú kapitolami mojej knihy. Aj keď kniha je podľa mojich štandardov pre začiatočnícku až mierne pokročilú úroveň. To je bohužiaľ častý prípad, keď vyjde odborná kniha v slovenčine. Čas však ukázal pravdu. Na druhej strane, niektoré z nich obstáli, a pomohli rozšíriť Power BI aj tam, kde by som sa sám nedostal. A navyše dnes kniha patrí medzi odporúčanú literatúru hneď na niekoľkých univerzitách v SR aj ČR.

A dnes prišiel ten moment, keď knihu vydávam v elektronickej forme. A to rovno ako PDF, nech môžete využiť množstvo výhod, ktoré klasická tlačená kniha nemá, ako napríklad:

  • možnosť rýchleho preklikávania sa v knihe,
  • možnosť vyhľadávať v texte,
  • možnosť zväčšovať si písmo a obrázky, ak nevidíte zrovna najlepšie,
  • nemusíte vláčiť knihu so sebou, napr. pri presune do práce alebo medzi klientami,
  • a mnohé iné.

Štandardná cena knihy je 29,00 EUR bez DPH, resp. 34,80 EUR s DPH. E-kniha sa dá objednať na tejto stránke:

Objednať e-knihu o Power BI v PDF >>>

Kniha sa bude samozrejme predávať zatiaľ ešte aj v klasickej tlačenej forme, keďže mnohým ľuďom, vrátane mňa, vyhovuje viac tlačená forma. A tí, ktorým vyhovuje viac elektronická, majú odteraz možnosť zaobstarať si už aj elektronickú formu. Pre niektorých z vás to určite budú trochu oneskorené Vianoce 🙂

To je teda zatiaľ všetko, a vidíme sa pri ďalších novinkách a článkoch 🙂