Webinár Časová analýza v Power BI s jazykom DAX

Analýza údajov naprieč časom je jedna z najčastejších činností pri reportingu v Power BI aj Exceli. Každý sme už potrebovali analyzovať dáta po rokoch, kvartáloch či mesiacoch, či už kalendárnych, alebo fiškálnych. Veľakrát však na to ľudia idú zbytočne komplikovane, a aj navonok ťažké analýzy sa pri troche znalostí a predstavivosti dajú robiť v DAX-e pomerne ľahko. A na tomto webinári si ukážeme, ako na to.

Na tomto webinári si ukážeme, ako vám vedia rôzne nástroje a funkcionality v Power BI a excelovskom PowerPivote značne zjednodušiť časové analýzy. Pozrieme sa nielen na klasické funkcie Time Intelligence a ich kombinovanie, ale aj na pokročilé využitie časovej tabuľky, tvorivé využitie všetkého čo máme v kontexte výpočtu, či reporting za neštandardné časové obdobia. Vrátane nových funkcií v jazyku DAX, ktoré vám vedia značne zjednodušiť nielen časové analýzy. Tak, aby ste nemuseli písať vzorce na 20 riadkov, ale aby boli jednoduché a rýchle aj na veľkých dátach.

Na tomto webinári sa dozviete:

  • Ako robiť časové analýzy v jazyku DAX,
  • Ako vám časová tabuľka zjednoduší časové analýzy,
  • Ako využiť kontext výpočtu pre značné zjednodušenie analýz,
  • Ako na analýzu fiškálnych období,
  • Ako si zjednodušiť (nielen) časové analýzy s novými funkciami jazyka DAX.

Webinár bol ako vždy nabitý praktickými ukážkami, a je dostupný aj záznam z neho. Webinár sa konal online, dňa 7. 2. 2023.

Trvanie: 2 hodiny

Miesto: online cez Zoom

Webinár vedie: Michal Chmelár

Cena: zdarma

Na prístup k záznamu z webinára je potrebná registrácia. Zaregistrujte sa cez tento formulár, aby sme Vám mohli poslať poslať prístupové údaje k webináru: