Webinár Čo ste nevedeli o Power Query a jazyku M

Power Query skrýva rôzne záhady a zaujímavosti. Niekedy aj tie najjednoduchšie veci fungujú úplne inak, ako sme si mysleli. Inokedy nám zasa lepšie znalosti umožnia spraviť tú istú úlohu rýchlejšie alebo jednoduchšie. Power Query toho skrýva mnoho, a je načase začať to odkrývať.

Na tomto webinári sa dozviete množstvo zaujímavostí o tom, ako rôznymi spôsobmi použiť Power Query. Ukážeme si, ako zrýchliť a skrátiť svoju prácu v Power Query, ako v skutočnosti fungujú skripty v jazyku M, a ako tieto znalosti využiť či už na lepšie, rýchlejšie alebo čistejšie postupy v Power Query. A tentokrát sa pozrieme aj na to, ako nám s tým vie pomôcť aj umelá inteligencia.

Príďte si otestovať svoje vedomosti z Power Query a jazyka M, či naozaj viete, čo sa deje v Power Query, či ako to robiť lepšie. Informácií bude mnoho, tak ako ste už zvyknutí z mojich predchádzajúcich webinárov. Tieto informácie sú samozrejme využiteľné vo všetkých klonoch Power Query, či už v Power BI, Exceli, SSAS Tabulare, či iných technológiách od MS.

Na tomto webinári sa dozviete:

  • ako použiť Power Query v MS Teams,
  • ako zrýchliť pomalý Editor Power Query,
  • ako naozaj funguje vyhodnocovanie skriptov a ich krokov,
  • ako skrátiť transformácie údajov pomocou vhodných znalostí jazyka M,
  • ako použiť umelú inteligenciu ChatGPT pre rôzne úlohy v Power Query.

Webinár bol ako vždy nabitý praktickými ukážkami, a je dostupný aj záznam z neho. Webinár sa konal online, dňa 13. 6. 2023.

Trvanie: 2 hodiny

Miesto: online cez Zoom

Webinár vedie: Michal Chmelár

Cena: zdarma

Na prístup k záznamu z webinára je potrebná registrácia. Zaregistrujte sa cez tento formulár, aby sme Vám mohli poslať poslať prístupové údaje k webináru: