Webinár Optimalizácia výkonu jazyka DAX v Power BI

Power BI aj excelovský PowerPivot sú bleskurýchle pri spracovaní dát a výpočtoch. Teda za predpokladu, že ich správne nastavíte, a správne napíšete vzorce. Inak aj malé dátové modely vedia byť ukrutne pomalé, a aj ten najlepší report sa stane zrazu nepoužiteľný. Najmä keď k nemu pristupuje viac užívateľov v rovnakom čase.

Na tomto webinári sa pozrieme na to, ako viete optimalizovať výkon vzorcov a dotazov v jazyku DAX tak, aby bežali oveľa rýchlejšie. Pozrieme sa, ako funguje na pozadí spracovanie vzorcov v jazyku DAX, a na základe toho si ukážeme, ako viete urýchliť výpočty v reportoch nielen že niekoľko násobne, ale až desať- až stonásobne. Či už vhodnou zmenou štruktúry dátového modelu, a/alebo prepisom vzorcov v jazyku DAX. Pozrieme sa aj na funkcie jazyka DAX, ktorým by ste sa mali vyhnúť, aby vzorce bežali rýchlo, a ako takéto vzorce prepísať bez použitia takýchto funkcií. A samozrejme všetky tieto stratégie budú fungovať v Power BI, v excelovskom PowerPivote, SSAS Tabulare či Azure Analysis Services.

Na webinári si ukážeme:

  • ako úpravou štruktúry dátového modelu rapídne urýchlite výpočty v jazyku DAX,
  • ako funguje na pozadí spracovanie dotazov a vzorcov v jazyku DAX,
  • akým funkciám sa vyhnúť, aby vzorce neboli pomalé,
  • ako správnym rozmýšľaním v jazyku DAX dosiahnete oveľa vyššiu rýchlosť vzorcov,
  • ako prepísať pomalé vzorce v jazyku DAX na rýchle.

Webinár bol ako vždy nabitý praktickými ukážkami, a je dostupný aj záznam z neho, ku ktorému sa môžete dostať po registrácii nižšie. Webinár sa konal online, dňa 12.4.2022.

Trvanie: 2 hodiny

Miesto: online cez Zoom

Webinár vedie: Michal Chmelár

Cena: zdarma

Na prístup k záznamu z webinára je potrebná registrácia. Zaregistrujte sa cez tento formulár, aby sme Vám mohli poslať poslať prístupové údaje k záznamu z webináru: