Webinár Power BI a big data v roku 2022

Big data bola doteraz doména IT expertov. Doba však pokročila, microsoftie technológie tiež, a menšie riešenia do 1 TB dát vedia dnes samostatne vytvoriť aj netechnickí užívatelia. Za ktorých technológia spraví ťažkú prácu, ktorá bola doteraz doménou skúsených IT expertov. A Power BI za posledný rok prinieslo nielen v tejto oblasti hneď niekoľko zásadných noviniek. Či už pre IT profesionálov, ale aj pre bežnejších užívateľov.

Zároveň si ukážeme zásadnú novinku, vďaka ktorej pri tvorbe väčšiny reportov už nebude potrebné používať Power BI Desktop. Microsoft sa pochlapil, a konečne spravil posledný krok pre odviazanie Power BI od Windows. Kompletne celý report, či už je to príprava dát v Power Query, vytvorenie dátového modelu a DAX vzorcov, a vytvorenie kontingenčiek a grafov, ide odteraz vytvoriť aj cez webový prehliadač! Vďaka tomu si nielen že nemusíte inštalovať Power BI Desktop, ale môžete fungovať s Power BI kompletne na platforme Apple či Linux. Navyše sa na dáta môžete dotazovať nielen v jazyku DAX, ale aj v jazyku SQL, či skladať SQL dotazy vizuálnym spôsobom pomocou Power Query! S krásnym bonusom – technológia na pozadí automaticky optimalizuje výkon dátového modelu podľa jeho používania.

Nenecháme pozadu však ani IT profesionálov. Pozrieme sa aj na nové features (nielen) v Power BI Premium, ktoré zjednodušia a urýchlia riešenia s naozaj veľkými objemami dát. Či už je to Power BI Premium Gen2, autoscale, hybrid tables, automatické agregácie s podporou AI, či iné technológie podporujúce real-time reporty a vysoký výkon na veľkých dátach. A to všetko len preto, aby ste si zjednodušili pracovný život, zrýchlili svoje existujúce riešenia Power BI, a pripravili sa s istotou na koncoročný nápor dát a analytiky v závere tohto roka. Pomocou najnovších technológií, ktoré Vám prináša Power BI.

Na tomto webinári sa dozviete:

  • Ako správne vytvárať reporty Power BI na veľkých dátach,
  • Ako funguje Power Query v turbo režime na veľkých dátach (a ako rapídne urýchliť načítavanie a aktualizáciu dát),
  • Ako vytvoriť kompletný report Power BI aj na platforme Apple a Linux, bez potreby Power BI Desktopu,
  • Aké ľahké je pomocou Power BI Datamarts vytvoriť report až do 1 TB dát, aj keď nie ste IT guru,
  • Ako používať v dátových modeloch Power Query, SQL a DAX súčasne (!),
  • Novinky v Power BI Premium pre zásadné urýchlenie reportov,
  • Vylepšenia režimu DirectQuery,
  • Real-time reporty, hybridné tabuľky, agregačné tabuľky a autotuning výkonu pomocou AI.

Webinár bol ako vždy nabitý praktickými ukážkami, a je dostupný aj záznam z neho, ku ktorému sa môžete dostať po registrácii nižšie. Webinár sa konal online, dňa 13.7.2022.

Trvanie: 2,5 hodiny

Miesto: online cez Zoom

Webinár vedie: Michal Chmelár

Cena: zdarma

Na prístup k záznamu z webinára je potrebná registrácia. Zaregistrujte sa cez tento formulár, aby sme Vám mohli poslať poslať prístupové údaje k záznamu z webináru: