Webinár Power BI, DirectQuery a big data

Webinár Power BI, DirectQuery a big dataPower BI aj PowerPivot sú skvelé na analýzu dát. Dokonca ani desiatky či stovky miliónov riadkov im zvyčajne nerobia problém. Čo však ak máte miliardy riadkov či viac? Čo ak máte aj menej dát, ale sú nekomprimovateľné? Čo ak aktualizácia dát trvá neúmerne dlho? A čo v prípade, že narazíte na limity veľkosti dátového modelu, či už v cloude alebo na vnútrofiremných serveroch?  Viac to už asi nezvládne, či?

Odpoveďou je režim DirectQuery. Mnohými zatracovaný pre rôzne obmedzenia, ktoré sa pri znalosti príslušných technológií dajú poľahky vyriešiť. A potom nie je problém analyzovať aj petabajty dát (tisícky terabajtov dát) v reálnom čase. Najprv však treba vedieť, ako na to.

Na tomto webinári sa pozrieme na to, ako funguje režim DirectQuery, na rôzne mýty a legendy okolo neho, a ako sa správne popasovať s bežnými problémami pri jeho implementácii.

Na webinári sa dozviete:

  • ako použiť režim DirectQuery na analýzu neobmedzeného množstva dát, či už v Power BI, SSAS Tabulare alebo Azure Analysis Services,
  • ako nahradiť nepodporované funkcie jazyka DAX (napr. funkcie Time Intelligence) alternatívnymi zápismi,
  • ako spojiť dáta z rôznych dátových zdrojov, aj keď to DirectQuery nepodporuje (napr. na Power BI Report Serveri),
  • ako spojiť viacero dátových modelov do spoločného nad-modelu,
  • ako správne nastaviť režimy úložiska tabuliek,
  • ako urýchliť pomalé analýzy – viacerými spôsobmi,
  • ako to rozchodiť v cloude,
  • bonus: ako rozchodiť okamžitý write-back do dát v reporte, napríklad pri plánovaní či oprave dát.

Webinár sa sa konal online 7.4.2021. Webinár bol ako vždy nabitý praktickými ukážkami. Z webinára je dostupný záznam, ku ktorému sa dostanete po registrácii nižšie.

Trvanie: 2 hodiny

Miesto: online cez Zoom

Webinár vedie: Michal Chmelár

Cena: zdarma

Na prístup k záznamu z webinára je potrebná registrácia. Zaregistrujte sa cez tento formulár, aby ste získali prístup k webináru: