Webinár Power BI, pokročilá interaktivita a DAX

Power BI má skvelé možnosti pre interaktivitu v reportoch a vizualizáciu. Čo však, ak Vám nestačia zabudované možnosti, a nepomôžu ani vlastné vizualizácie Power BI? A viete vôbec, čoho je Power BI schopné so zabudovanou funkcionalitou?

Reporting v Power BI toho skrýva oveľa viac, ako si pravdepodobne viete predstaviť. Na prvý pohľad jednoduché funkcionality skrývajú, pri troche predstavivosti a tvorivosti, obrovské nečakané možnosti. Ktoré nielen zinteraktívnia a vizuálne obohatia report, ale Vám častokrát aj urýchlia vytváranie reportov. A pomôžu Vám vyhnúť sa zbytočnému opakovaniu činností.

Na tomto webinári sa pozrieme na to, ako viete zinteraktívniť reporty Power BI pomocou zabudovanej funkcionality. Či už po pridaní jednoduchých vzorcov v jazyku DAX, alebo aj bez nich. Bolo to to najlepšie z mojich prednášok v Bratislave a Prahe za posledné 2 roky, a zároveň ochutnávka workshopu, ktorý sa uskutočnil o 3 týždne neskôr. A ktorý, ako aj všetky predchádzajúce workshopy, riadne prevetral mozgové bunky účastníkov.

Na tomto webinári sa dozviete:

  • čo sa dá robiť s navonok obyčajným obdĺžnikom,
  • ako upratať miesto v reporte,
  • ako zinteraktívniť report s pomocou jazyka DAX aj bez neho,
  • ako použiť techniku odpojených slicerov,
  • ako poskladaním jednoduchých možností dostanete nové reportovacie možnosti,
  • bonus: ako popraviť rybičky tlačítkom.

Webinár sa konal 5.5.2021. Webinár bol ako vždy nabitý praktickými ukážkami, a je dostupný aj záznam z neho.

Trvanie: 2 hodiny

Webinár vedie: Michal Chmelár

Cena: zdarma

Na prístup k záznamu z webinára je potrebná registrácia. Zaregistrujte sa cez tento formulár, aby ste získali prístup k webináru: