Webinár Power Apps – aplikácie na počkanie

Väčšinu aplikácií dnes už nemusíte programovať. Existuje oveľa lepšia cesta. A tou cestou sú Power Apps. Ktoré už máte zadarmo v rámci Office 365, resp. Microsoft 365.

Na tomto webinári si ukážeme, ako si viete rýchlo a bez programovania vytvoriť aplikácie, ktoré fungujú na všetkých bežných zariadeniach – na počítačoch, tabletoch, smartfónoch či hoci aj smart chladničkách. Nemusíte kupovať ani inštalovať žiadne vývojové nástroje. A celé to viete naklikať v bežnom webovom prehliadači. Zvyčajne za pár minút. Ak sa Vám to zdá neuveriteľné, tak si spomeňte, ako len pred pár rokmi bolo neuveriteľné, že PowerPivot a Power BI vedia zanalyzovať veľké množstvá dát za pár minút. A dnes je to štandard.

Výsledné aplikácie fungujú okamžite na Windows, Androide, iOS-e, či Linuxe. Na nasadenie a správu aplikácie nepotrebujete nič kupovať, inštalovať ani spravovať, ak použijete cloud. Takisto nepotrebujete skoro nič vedieť. Prvotné vytvorenie aplikácie je intuitívne, a drobné úpravy v nej tiež. Nepotrebujete ani žiadne technické znalosti, a zvládne to každý, kto vie aspoň základne ovládať Excel.

Vytvorenie aplikácie je až extrémne jednoduché a rýchle – aplikáciu so základnými obrazovkami, ktorá číta a zapisuje veci do databázy v cloude, vytvoríte za pár sekúnd.

Power Apps sú určené pre biznis užívateľov, analytikov, teamleadrov či manažérov, ktorí si sami potrebujú rýchlo vytvoriť aplikácie na evidenciu bežných činností a zber dát, ako napr. zaznamenávanie dovoleniek, rezerváciu miestností, riešenie reklamácií, inventarizáciu majetku alebo evidenciu pohľadávok. Či iné drobnosti, ktoré sa musia tak či tak niekam zaznamenávať, a zvyčajne končia buď v mailoch, alebo v lepšom prípade kdesi v Exceli. Power Apps vám umožní sa toho konečne zbaviť, a vniesť poriadok do chaosu. S bonusmi ako možnosť pracovať odkiaľkoľvek a kedykoľvek.

Aby toho nebolo málo, tak veci ako skenovanie čiarových kódov, fotenie a získavanie GPS pozície sú integrované ako štandardné ovládacie prvky. Všetky údaje môžete čítať aj upravovať, a zapisovať ich až do cca. 800 rôznych typov úložísk – klasických aj cloudových databáz, webových služieb, excelovských súborov (aj priamo na SharePointe či OneDrive), do Google Tabuliek (Google Spreadsheets), či takmer do ľubovoľného iného úložiska, ktoré vás napadne.

Na webinári si ukážeme:

  • predstavenie a možnosti Power Apps,
  • ako vytvoriť plne funkčnú aplikáciu za pár minút,
  • ako pridať kontrolu zadávaných údajov,
  • ako sa pripojiť k stovkám dátových zdrojov, vrátane SQL Servera, Oracle, SharePointu, OneDrive či SAP ERP, a čítať z nich aj zapisovať do nich dáta,
  • ako aplikáciu prepojiť s Power BI,
  • ako aplikáciu nasadiť a vyzdieľať užívateľom,
  • ako to funguje na smartfónoch vs. PC,
  • koľko to celé bude stáť.

Webinár sa konal online 17.2.2021. Z webinára je dostupný záznam, ku ktorému sa dostanete po registrácii nižšie.

Trvanie: 2 hodiny

Miesto: online cez Zoom

Webinár vedie: Michal Chmelár

Cena: zdarma

Na prístup k záznamu z webinára je potrebná registrácia. Zaregistrujte sa cez tento formulár, aby ste získali prístup k webináru: