Webinár Šialene dobrá príprava dát v Power Query

Čo Vám najviac uľahčí analýzu dát a výpočty? A čo najviac zrýchli výpočty v Power BI? Áno, sú to správne pripravené dáta. Mnohokrát nestačí len zobrať dáta a naliať ich do Power BI / PowerPivotu, aj keď to mnohí tak robia. Je potrebné ich pripraviť do správneho formátu, tak ako to vyžadujú analytické nástroje. A to mnohí ľudia jednoducho nevedia. Vo výsledku nielen že zdĺhavo píšu komplikované vzorce, ale aj rýchlosť výpočtov je mizerná. Na to je však spoľahlivý liek. Správna príprava dát. A na tomto webinári sa pozrieme, ako na to.

S prípravou dát však súvisia aj ďalšie úlohy. Častokrát je samotný problém vôbec dáta získať a dať dokopy. Preto sa pozrieme aj na to, ako viete získať dáta z rôznych API, ako použiť AI pri príprave dát, kde všade ide použiť Power Query (nielen v Power BI a Exceli), a najmä – ako ukladať výsledné dáta z Power Query do databáz či iných dátových zdrojov. A áno, drvivá väčšina z toho Vám bude fungovať aj on-premise s Power BI Report Serverom.

Na tomto webinári sa dozviete:

  • ako správne pripraviť dáta (napr. master-detail) a urýchliť tým výpočty v dátovom modeli,
  • ako získať dáta z API,
  • ako zlúčiť dáta z nekompatibilných dátových zdrojov,
  • ako použiť AI pri príprave dát,
  • kde všade ide použiť Power Query,
  • ako ukladať do databáz výsledné dáta z Power Query.

Webinár sa konal 6.10.2021, a bol ako vždy nabitý praktickými ukážkami. Je dostupný aj záznam z neho.

Trvanie: 2 hodiny

Webinár vedie: Michal Chmelár

Cena: zdarma

Na prístup k záznamu z webináru je potrebná registrácia. Zaregistrujte sa cez tento formulár, aby sme Vám mohli poslať prístup záznamu z webináru: