Webinár Zaujímavé techniky prípravy dát v Power Query

Power Query je rýchly a skvelý nástroj na prípravu dát. Čo však v prípade, že dostanete dáta nie vždy v tom najideálnejšom formáte, prípadne narazíte na pokročilejšie problémy s dátami? A potrebujete si ich aj napriek tomu pripraviť do jednoduchého formátu, tak aby sa Vám s nimi následne ľahko pracovalo (analýzy, reporty) ? Alebo narazíte na apokalyptický problém, keď v Power Query neexistuje to správne tlačítko?

Na tomto webinári sa dozviete, ako sa riešia pokročilejšie problémy s prípravou dát. Pozrieme sa na to, ako používať Rozšírený editor, a prečo potrebujete nevyhnutne ovládať jazyk M, aby ste to s Power Query vedeli dotiahnuť oveľa ďalej ako bežní mačkači tlačítok. Zároveň si ukážeme hneď niekoľko praktických techník, ktoré sa používajú v takýchto prípadoch, tak ako ste už zvyknutí z mojich predchádzajúcich webinárov. Tieto techniky sú samozrejme použiteľné vo všetkých klonoch Power Query, či už v Power BI, Exceli, SSAS Tabulare, či iných technológiách od MS.

Na tomto webinári sa dozviete:

  • ako z 2 tabuliek spojiť riadky cez podmienku,
  • ako odstrániť/ponechať špecifické duplicity v dátach,
  • ako robiť výpočty voči predchádzajúcemu/nasledujúcemu riadku,
  • ako robiť výpočty v rámci skupiny (napr. rozpočítanie sumy objednávky na jednotlivé položky),
  • ako pripraviť dáta typu master-detail z textového súboru s neštandardnou štruktúrou.

Webinár bol ako vždy nabitý praktickými ukážkami, a je dostupný aj záznam z neho, ku ktorému sa môžete dostať po registrácii nižšie. Webinár sa konal online, dňa 15.3.2022.

Trvanie: 1,5 hodiny

Miesto: online cez Zoom

Webinár vedie: Michal Chmelár

Cena: zdarma

Na prístup k záznamu z webinára je potrebná registrácia. Zaregistrujte sa cez tento formulár, aby sme Vám mohli poslať poslať prístupové údaje k záznamu z webináru: