Chystá sa kniha o Power Query a jazyku M

Koncom minulého roka som sa odhodlal napísať ďalšiu knihu. Po dlhom rozhodovaní padla voľba na Power Query. Následne som využil dlhé zimné večery, a neskôr neplánovane aj tie kratšie jarné, a po takmer 6 mesiacoch práce na knihe môžem konečne oznámiť, že kniha bude onedlho na svete.

Kniha bude o Power Query a jazyku M. Nebude to však hocijaká kniha. Svoju vraj vysokú latku som zdvihol ešte vyššie, a aj keď kniha ešte nie je dokončená, tak môžem s úplnou istotou povedať, že to bude suverénne najdetailnejšia kniha na svete o jazyku M a optimalizácii výkonu Power Query. Jazyk M bude pokrytý cca. na 230 stranách, a optimalizácia na cca. 200 stranách, vrátane mnohých pokročilých nedokumentovaných funkcionalít a informácií priamo od vývojového tímu v Microsofte. Takže je na čo sa tešiť. Zvyšok knihy je venovaný buď základom práce s Power Query (1. kapitola), alebo rôznym technikám spracovania údajov v Power Query, vrátane detailného pokrytia práce s rôznymi API. Nech si viete vytiahnuť údaje z čohokoľvek, a spracovať ich tak ako potrebujete. Takže nájdu si v nej svoje aj začiatočníci, aj dlhoroční profesionáli.

Kniha bude mať odhadom okolo 700 strán. Presné číslo bude známe neskôr, pretože práve prebiehajú dokončovacie práce na knihe, vrátane byrokracie a prípravy do tlače. Názov knihy sa tiež finalizuje. Ak všetko pôjde ako má, tak kniha by mala vyjsť cca. o 3 týždne. Potom dám vedieť viac 🙂

To je zatiaľ všetko, a dúfam že vás táto novinka potešila. Tešte sa, už to nebude dlho trvať 🙂