Kniha o Power BI je KONEČNE VONKU!

Tak a je to tu! Kniha o Power BI je konečne vonku. Po dlhom čase som si konečne splnil svoj sen, a vydal som knihu o jednom z najúžasnejších nástrojov dnešnej doby pre analýzy a reporting. A ak chcete vedieť podrobnosti, tak čítajte ďalej.

Kniha sa nakoniec volá “Reporting v Power BI, PowerPivot a jazyk DAX“. Všetky informácie, vrátane ceny a objednávky, nájdete na tejto stránke. Kniha má krásnych nádherných voňavých 566 strán, a dá sa objednať zatiaľ len na tomto webe. Vyzerá takto:

Knihu som začal písať ešte niekedy začiatkom tohto roka, ale naplno až po oznámení na tomto blogu začiatkom marca. Boli dni, keď som od rána do noci nerobil nič iné, len písal, a boli dni, keď som mal krízu, a nevedel, ako ďalej. A dokonca som občas strácal chuť pokračovať… Dokým totiž nezačnete písať knihu, tak neviete, do čoho naozaj idete. A je to fakt zaberák. Každopádne, toto všetko mám už našťastie za sebou, a moje prvé pocity po vydaní knihy boli asi takéto:

Konečne!

Takže ďalší krok k ovládnutiu vesmíru mám za sebou, beheheeee }:] Najzdĺhavejšie na tom paradoxne nebolo písanie knihy, ale vybavovanie všemožných povolení a formalít, aby som nepohorel hneď na začiatku predaja knihy. Našťastie som s tým začal súbežne už s písaním knihy, takže som skrátil čas potrebný k vydaniu knihy cca. o mesiac. Kniha sa oproti pôvodne oznámenému “termínu” mierne oneskorila, ale aspoň som mal viac času pridať tam viac obsahu, lepšie napísať niektoré veci, a viac sa zamyslieť nad tým, ako to celé do seba zapadne. Takže to bolo len na prospech pre budúcich čitateľov.

Chcem sa týmto poďakovať všetkým, ktorí prispeli svojím časom alebo ochotou k vydaniu tejto knihy. Takisto aj ľuďom zo slovenského a českého Microsoftu, za ich ochotu a ústretový prístup. A komunite okolo tohto blogu za všetky otázky, ktoré mi dávali na školeniach, konzultáciách, a počas celej histórie tohto blogu. Na základe ktorých je kniha napísaná oveľa praktickejšie a z obsahovej stránky kvalitnejšie, ako keby som ju písal len tak sám.

Ak sa chcete dozvedieť o knihe viac, alebo si ju rovno objednať, tak prejdite na túto stránku.