Kniha Power BI, PowerPivot a jazyk DAX – aktuálny stav

Viacerí mi už píšete, že kde je kniha, pretože sa už neviete dočkať 🙂 Preto som zhrnul odpovede na najčastejšie otázky, ako aj popis aktuálneho stavu, do tohto mini článku.

Aktualizácia 7.5.2018: kniha je už dokončená, a je už známy aj predbežný termín vydania. Viac informácií v tomto článku.

Aktualizácia 17.5.2018: Kniha je už vonku. Viac info na tejto stránke.

Kniha sa momentálne dokončuje. Obsahovo bude dokončená tento týždeň. Kým však bude môcť ísť do tlače, tak to trochu potrvá. Dôvodom je to, že v rámci údajnej slobody slova a tlače si nemôžete len tak vydať knihu – musíte mať najprv niekoľko povolení, a potom absolvovať ďalšie povinnosti vyplývajúce zo zákonov. Tieto veci samozrejme priebežne riešim popri písaní knihy, no niektoré z týchto záležitostí nezávisia úplne odo mňa, a preto aj ja musím čakať.

Ak chcete vedieť, kedy asi vyjde, tak to presne neviem. Ak Boh dá, tak pravdepodobne koncom tohto mesiaca, a ak nie, tak neskôr. Možno sa to o pár týždňov pretiahne, možno nie. Dlho by to však už nemalo trvať.

Predobjednávky knihy som z technických dôvodov zrušil. Kniha sa bude dať objednať až odvtedy, keď ju ohlásim na blogu. Bude sa dať kúpiť zatiaľ iba tu, a podľa záujmu a mojich možností ešte uvidím, či bude časom aj v nejakom kníhkupectve. Cenu ešte zatiaľ nemám určenú, a bude známa až vtedy, keď kniha vyjde.

Zatiaľ je isté iba to, že určite nebude elektronická verzia. Bude iba pekná klasická papierová, v mäkkej väzbe, formát približne C5 – t.j. zhruba rovnaký formát, ako majú ostatné IT knihy na trhu. Presný počet strán bude známy až po dokončení a tlačovom zalomení knihy.

Takže to je zatiaľ všetko, čo Vám môžem v tejto chvíli povedať. Keď budú známe a hlavne aj finálne ďalšie informácie, dám znova vedieť takýmto článkom. A keď kniha konečne vyjde, tak budete vedieť ako prví, že je k mání 🙂 Takže skúste ešte chvíľu vydržať, kniha je už na ceste k svetlým zajtrajškom 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.