Kniha Power BI, PowerPivot a jazyk DAX vyjde (asi) 15. mája 2018

Tak a je to tu. Predbežné povolenia sú vybavené, kniha je dopísaná, a momentálne sa pripravuje tlač, vydanie a spustenie predaja. Predbežný dátum vydania je 15. máj 2018. Pre viac detailov čítajte ďalej.

Aktualizácia 15.5.2018: Kniha vyjde 17. alebo 18.5.2018. Administratíva…

Aktualizácia 17.5.2018: Kniha je už vonku. Viac info na tejto stránke.

Kniha bola dokončená z obsahovej stránky už 17.4.2018. Nejaký čas ale trvá vybavovanie všemožných povolení, niekoľkonásobné prečítanie knihy a oprava preklepov, rôzne upresnenia v texte, ako aj milión ďalších drobností, ktoré sú potrebné na to, aby kniha bola čo najpresnejšia, najpraktickejšia a obsahovo čo najkvalitnejšia. A aby to malo hlavu aj pätu. Keď som začínal písať knihu, tak som sa bál, či mi to vyjde aspoň na 300 strán. Keď som to ale dokončil, tak som skončil na čísle 560 strán. A to som ešte predtým osekal o desiatky strán menším písmom, aby sa tam toho zmestilo čo najviac. Takže informácií tam bude naozaj hromada. Počet strán sa do finálneho vydania možno ešte mierne zmení, podľa toho ako sa bude vyvíjať situácia či technické obmedzenia pri tlači. Môžete ale predbežne počítať s takýmto nejakým počtom strán.

Momentálne sa dolaďuje ešte názov knihy, finálny dizajn, a hromada ostatných vecí nevyhnutných na vydanie a spustenie predaja. Okrem iného aj predajné stránky, na ktorých sa bude dať kniha zakúpiť. Kniha sa bude predávať zatiaľ iba na týchto webstránkach. V budúcnosti možno pribudne aj predaj cez nejaké väčšie kníhkupectvo, ale to je ešte len teoretická možnosť. Takže zatiaľ iba tu.

Kniha vyjde predbežne 15.5.2018, ak sa medzitým nič nepokazí, alebo sa nevyskytne žiadna ďalšia zásadná prekážka. Momentálne to vyzerá na dobrej ceste, že by sa to do toho dátumu už malo podariť.

Cena knihy, ako aj ostatné podmienky – ako napr. možnosti platby či zaslania – budú oznámené až v deň spustenia predaja. A ak chcete byť notifikovaní hneď ako kniha vyjde, tak zapíšte sa do mailing listu cez formulár vpravo hore na tejto stránke.

Takže vydržte, je to na dobrej ceste, a tentokrát už naozaj čoskoro bude kniha vonku 🙂