Power BI Analyzer v. 2.11 – novinky

A máme tu novú verziu Power BI Analyzera. Tí, čo ste si ho stiahli počas posledných pár dní, ste už asi zistili, že je v ňom viac, ako bolo písané v pôvodnom článku o verzii 2.0. Ukážeme si, čo je v ňom teda nové.

V prvom rade, najnovšiu verziu môžete sťahovať tam, kde obvykle.

V aktuálnej verzii bolo opravených niekoľko drobných chýb, ako napr. občasné nezobrazovanie cieľových stĺpcov pri niektorých prepojeniach (spôsobené obojsmernými prepojeniami v dátovom modeli, viac v niektorom z ďalších článkov), prípadne občasné zobrazovanie nesprávneho dátového typu vypočítaných stĺpcov. Prípadne ešte zopár drobností, ktoré veľmi neboli podstatné, ale pomohli k dokonalosti.

Vylepšené strany reportu

Na úvodnej strane pribudli tlačítka na pohodlný prechod na zoznam tabuliek, stĺpcov, merítok a prepojení (je potrebné kliknúť s podržaným klávesom Ctrl). A tlačítko “Prejsť na stĺpce najväčšej tabuľky” vpravo dole, nech môžete hneď skočiť na to podstatné, keď chcete zmenšiť dátový model:

Momentálne je tam ešte drobný bug, a to taký, že keď použijete toto konkrétne tlačítko, a pôjdete neskôr na inú tabuľku a rozkliknete sa z nej na jej stĺpce, tak sa žiadne nezobrazia. To sa dá opraviť buď zrušením filtrovania vo filtrovacom paneli, alebo stlačením tlačítka “Zobraziť všetky”:

Takisto strana reportu “Detaily stĺpca” bola rozšírená o ďalšie interné informácie o stĺpci:

Nové strany reportu

Do reportu pribudli tieto 3 nové strany:

Agregácie – zobrazujú zoznam agregačných tabuliek nastavených v dátovom modeli, alebo len pre vybranú tabuľku (je to aj ako jedna z akcií rozkliku pre tabuľky), zoradené podľa priority pre výber počas výpočtov. Po kliknutí na danú agregačnú tabuľku v hornom zozname, odfiltruje dolný zoznam na konfiguráciu danej agregácie:

A navyše aj na strane reportu so všetkými tabuľkami je teraz farebne indikované, že je to agregačná tabuľka, podobne ako to už robil report predtým s časovými tabuľkami a výpočtovými skupinami:

Postupnosť výpočtov so vzorcami – táto strana zobrazuje to isté, čo strana “Postupnosť výpočtov”, avšak navyše doplnené o vzorec daného merítka/vypočítaného stĺpca/vypočítanej tabuľky:

A dá sa tam samozrejme rozkliknúť aj cez akcie rozkliku (kliknutím pravým tlačítkom myši) z daného merítka/vypočítaného stĺpca/vypočítanej tabuľky, tak ako to fungovalo doteraz aj s klasickým rozklikom pre postupnosť výpočtov:

Ako ďalej – táto strana obsahuje užitočné odkazy na články na blogu, napr. ako zmenšiť veľkosť dátového modelu, alebo ako fungujú niektoré z vlastností modelu, ktoré ešte nepoznáte, či odkaz na stiahnutie najnovšej verzie Power BI Analyzera:

A to je tentokrát všetko. Mne osobne sa najviac páči funkcionalita prechodu na stĺpce najväčšej tabuľky, a zobrazovanie postupnosti výpočtov aj s príslušnými vzorcami. A opäť, táto alebo novšia verzia sa dá stiahnuť stále na tom istom odkaze 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.