PowerPivot bude v Exceli 2019 vo všetkých edíciách!

Môj vlhký sen sa konečne splnil, a Microsoft potvrdil, že v Exceli 2019 bude PowerPivot konečne dostupný vo všetkých edíciách. Čiže v každom jednom Exceli pre Windows. Zatiaľ to síce nie je ešte úplne oficiálne, ale vyjadrenie už máme.

Zdroj pochádza z Excel UserVoice, online fóra Microsoftu pre zber nápadov od užívateľov pre novú funkcionalitu v Exceli. Konkrétne vyjadrenie je toto:

V skratke to znamená, že v Office 2019, a teda aj v Exceli 2019, bude PowerPivot dostupný vo všetkých jeho edíciách pre Windows – čiže nielen Professional, ale aj Home, Standard, pre podnikateľov….proste vo všetkých. Bez výnimky. Naprázdno odídu iba užívatelia Office pre Mac, kde PowerPivot nebol ani doteraz.

Takisto užívatelia Office 365 by ho mali mať dostupný už teraz, nezávisle od úrovne predplatného, a to dokonca vraj už od apríla 2018. Ja sám Office 365 nepoužívam, a na webe Microsoftu je ešte stále uvedené, že PowerPivot je dostupný len pre Office 365 Enterprise od predplatného úrovne E3 a vyššie. Ak niekto náhodou máte úroveň E1, alebo iné predplatné ako Enterprise, tak dajte vedieť do komentárov, či tam už PowerPivot máte alebo nie. Ľudia komentujúci hore uvedený nápad vo fóre už píšu, že ho už majú dostupný napr. v Office 365 Business po spustení aktualizácií Excelu. Takže zjavne to tam už funguje.

V samostatných verziách Office 2016 sa už asi zmeny robiť nebudú. Teraz som skúsil na jednom počítači spustiť Office 2016 pre podnikateľov, dal som ho plne aktualizovať, a PowerPivot sa tam neobjavil. Asi kvôli tomu, že jedine Office 365 dostáva priebežne nové funkcie. Klasické necloudové verzie Officu totižto dostávajú iba opravy.

Takže, konečne sme sa dočkali, a PowerPivot bude konečne pre všetkých. A to je super novinka 🙂

Aktualizácia 29.9.2018: Nový Office 2019 je vonku.

Zdroj:

https://excel.uservoice.com/forums/304921-excel-for-windows-desktop-application/suggestions/9018823-make-power-pivot-available-in-all-versions-of-exce